Přednášky velvyslanců a odborníků z praxe šp

• Přednáška Sport Business

Dne 20. dubna 2021 jsme měli tu čest zúčastnit se debaty s názvem SPORT BUSINESS/ Strategie a internacionalizace La Ligy, kterou vedl pan Jaime Navarro, zástupce La Ligy v Německu, a již spoluorganizovaly Oddělení pro vzdělání Španělského velvyslanectví (Agregaduría de Educación en República Checa), VŠE v Praze a La Liga. Přednáška byla velmi úspěšná, zúčastnilo se jí přes 90 lidí. Děkujeme, že jste se podíleli na velmi zajímavé debatě! A velké díky patří také všem pořadatelům! Brzy na viděnou!

Hoy hemos tenido el placer de asistir a una charla a cargo de Jaime Navarro, delegado en Alemania de La Liga de fútbol española sobre SPORT BUSINESS/ Estrategias e internacionalización de la Liga, organizada conjuntamente por la Agregaduría de Educación en República Checa, La Universidad de Economía y Negocios de Praga y La Liga. Ha sido todo un éxito de asistencia (más de 90 personas conectadas) y de participación. ¡Gracias por haber creado un diálogo tan interesante! Y gracias de nuevo a todos los organizadores y participantes. ¡Esperamos veros pronto!

• Přednáška argentinského velvyslance
Dne si celkem 95 studentů španělského jazyka na VŠE vyslechlo skvělou přednášku o zóně volného obchodu Mercosur, kterou u příležitosti 30. výročí jejího založení přednesl přes Zoom ve španělštině argentinský velvyslanec v ČR, J.E. p. Roberto Salafia. Mezi tématy figurovala historie Mercosuru, podmínky přijetí závazné pro každou kandidátskou zemi, současné obchodní vztahy Mercosuru se zbytkem světa, kterým dominuje Čína…. Studenti se také dozvěděli, ve kterých expandujících oborech by mohli jako budoucí podnikatelé se zeměmi Mercosuru obchodovat.
  • Přednáška peruánského Chargé d´Affaires

Ve čtvrtek 23. 3. 2017 se konala přednáška Chargé d´Affaires velvyslanectví Peru, pana Oscara Paredes Loza, na téma „Desarrollo del Perú y Alianza del Pacífico“. Po přednášce následovala živá debata se studenty.