Přednášky velvyslanců a odborníků z praxe

Přednáška portugalské velvyslankyně

Ve středu 3. května 2017 se uskutečnila přednáška s názvem Ekonomická hodnota portugalského jazyka, kterou přednesla J. E. Maria Manuela Ferreira Macedo

Franco, velvyslankyně Portugalska. Přednáška byla pořádána ve spolupráci s Velvyslanectvím Portugalska a Instituto Camões v Praze a pracovním jazykem byla angličtina a čeština. Doprovodný program byl bohatý:

• představení Instituto Camões: Pedro Morais de Meireles, ředitel Institutu Camões v Praze
  • zkušenosti z Erasmu v Portugalsku: Milota Styková, Jan Slavotínek, studenti VŠE
  • příklad toho, jak může portugalština ovlivnit váš život: Jan Němec, Katedra politologie, FMV, VŠE
  • mini-lekce portugalštiny: Ludmila Mlýnková, Sérgio Oliveira, Katedra románských jazyků, FMV, VŠE.

Po skončení programu paní velvyslankyně slavnostně zahájila výstavu s názvem Portugalština ve světě v atriu Rajské budovy. Přednáška se setkala u publika s velkým zájmem a doufáme, že mnohé z přítomných studentů inspirovala ke studiu portugalštiny v kurzech, které bude KROJ otvírat v zimním semestru.

Portugal_plakat