Premio Iberoamericano 2022

Dne 12. května 2022 byly slavnostně předány ceny účastníkům 27. ročníku prestižní soutěže Premio Iberoamericano (Iberoamerická cena), určené vysokoškolským studentům. Soutěž o nejlepší studentskou práci se vztahem k Latinské Americe či Pyrenejskému poloostrovu probíhá již tradičně pod záštitou velvyslanectví zemí Latinské Ameriky a Španělska. Práce ve španělštině nebo v portugalštině do soutěže poslalo 17 studentů z vysokých škol v ČR, mezi nimi i Matěj Hulička, student 2. semestru mezinárodních studií a diplomacie, FMV VŠE. Matěj předložil práci s názvem „La victoria electoral de Gabriel Boric: un pingüino en el trono imaginario de la democracia chilena“ a i když nebyl mezi hlavními oceněnými, na studenta 1. ročníku předvedl skvělý výkon. Patří mu naše velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci školy.

Předávání cen ve Vlasteneckém sále Karolina se kromě velvyslanců zúčastnila též rektorka UK prof. Milena Králíčková a náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy prof. Jaroslav Miller.

Zveme studenty k účasti v dalším ročníku, téma soutěže bude vypsáno na podzim 2022.

L. Mlýnková

M. Vrzalová Hejsková