Přednáška o Středoafrické republice na KROJ

V pátek 25/10 zavítal na VŠE, na pozvání KROJ a ve spolupráci s českou neziskovou organizací Siriri, italský misionář Aurelio Gazzera, žijící od r. 1992 ve Středoafrické republice. V jedné z nejchudších zemí světa plní nejen svou misi kněze v městečku Bozoum na západě země, ale má plno dalších rolí: řídí místní organizaci Caritas, organizuje největší zemědělský trh v zemi, spravuje několik škol v Bozoum od mateřské školy po lyceum, ale byl i úspešným mediátorem v konfliktu mezi rebely Seleka a domobranou Anti-balaka, který se Bozoum dotkl na přelomu roku 2013-2014 a dodnes v zemi trvá. Studenti se tedy mohli seznámit se všemi těmito tématy a získat lepší povědomí o této bývalé francouzské kolonii a o regionu subsaharské Afriky. Přednáška byla určena studentům 3. ročníků (předmět 2RO301) FMV, především studentům oboru Mezinárodní studia-diplomacie, ale i všem ostatním, kteří se zajímají o problematiku rozvojového světa a o region subsaharské Afriky. Děkujeme všem za účast!