18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

Studenti portugalštiny na návštěvě u velvyslance Brazílie

Dne 10. června 2014 pozvala Jeho Excelence pan George Monteiro Prata, velvyslanec Brazilské federativní republiky, studenty portugalštiny na slavnostní zakončení semestru.

Pan velvyslanec se dlouhodobě zajímá o výuku portugalštiny na VŠE a tato akce, které se zúčastnilo 12 studentů z letošních 22 začátečníků, byla dalším dokladem jeho podpory. Kromě pohoštění v brazilském duchu proběhla malá loterie. Majitelkou šťastného čísla byla Barbora Michálková, které pan velvyslanec věnoval dres brazilské fotbalové reprezentace s vlastnoručním podpisem Pelého.

Pan Monteiro Prata také velmi ocenil fakt, že se portugalština na VŠE vyučuje už od roku 1995 a do kurzů se od té doby zapsalo na 1500 studentů. Jsme panu velvyslanci velmi vděčni za jeho zájem a podporu a doufáme, že naše spolupráce bude pokračovat i v dalších semestrech.

Za studenty portugalštiny a katedru románských jazyků

PhDr. Ludmila Mlýnková

Brazilie_studentiI