1.7.2017 - 31.8.2017 - Hlavní prázdniny

Předávání cen Premio Iberoamericano 2016

Dne 4. dubna 2017 byly slavnostně předány ceny účastníkům 22. ročníku prestižní soutěže pro vysokoškolské studenty – Iberoamerická cena. Práce ve španělštině nebo v portugalštině do soutěže poslalo 19 studentů z vysokých škol v ČR, mezi nimi tři studentky VŠE:

Karolína Kubínová – obor Mezinárodní politika a diplomacie, 2. semestr, téma práce: Importancia de la Alianza del Pacífico en la política exterior de México

Soňa Maĺárová – politologie, 4. semestr, téma: Ernesto „Che“ Guevara – el símbolo de la modernidad

Jana Veselá – cestovní ruch, 6. semestr, téma: El desarrollo del turismo y el turismo indígena

Slavnostní udílení cen se konalo ve Vlasteneckém sále Karolina. Ceny studentům předali:

velvyslanec Španělska J.E. Pedro Calvo-Sotelo Ibaňez-Martín, rektor UK prof. Tomáš Zima a generální tajemnice Společenství Iberoamerických národů paní Rebeca Grynspan.

Zveme studenty k účasti v dalším ročníku, téma soutěže bude vypsáno v září 2017.